• ساختمان بیزینس سنتر – بومونتی – استانبول -ترکیه

0 لیر به 15,000,000 لیر

تنظیمات بیشتر جستجو
ما پیدا کردیم 0 نتیجه. مشاهده نتایج
جستجوی پیشرفته

0 لیر به 15,000,000 لیر

تنظیمات بیشتر جستجو
ما پیدا کردیم 0 نتیجه
نتایج جستجوی شما

معرفی شهر کیلیس در ترکیه | آشنایی با شهرهای ترکیه

ارسال شده توسط salehestate در اکتبر 18, 2020
| 0

معرفی شهر کیلیس در ترکیه | آشنایی با شهرهای ترکیه

معرفی شهر کیلیس در ترکیه

کیلیس (به ترکی: Kilis) شهری است در جنوب مرکزی کشور ترکیه و در نزدیکی مرز سوریه است. شهر کیلیس با جمعیت ۷۰ هزار نفر مرکز استان کیلیس است. در متون آشوری از شهری به نام کیلیسی نام برده شده که معمولاً آن را با شهر امروزی کیلیس یکی می‌دانند.

کیلیس توسط سه شهر مهم  به نام های قاضی آنتپ، آنتاکیا و حلب شناخته می شود به دلیل نزدیکی این شهر به دریای مدیترانه، دارای آب و هوای مدیترانه ای و قاره ای قرار دارد. این منطقه در ناحیه شمال غربی بین النهرین به عنوان “هلال بارور” شناخته می شود، که از همان ابتدای تاریخ، محل سکونت است.

اگر چه اطلاعات دقیقی مربوط به بنیاد آن وجود ندارد، شهر کیلیس عمدتا در دوران عثمانی مسکونی شده است با این حال، آثار مهمی که در نزدیکی کیلیس و اسناد تاریخی یافت شده در این منطقه نشان می دهد که مراکز مهمی در هر دوره در اینجا حضور داشتند.

علاوه بر مراکزی مانند شهر عتیقه Kirus، Oylum Höyük، قلعه Ravanda Castle، Ilezi و Tarzime Han، بسیاری از مناطق مسکونی دیگر که مربوط به دوران نوسنگی است در اطراف کیلیس، در نتیجه کاوشهای سطحی باستان شناسی کشف شده است.

در نتیجه تحقیق محققان مشخص شده است که 2 عدد از قدیمی ترین سازه ها (مسجد ارولوژی 1388 و مسجد کراتانچی 1460) در مرکز شهر کیلیس متعلق به دوره مملوک است. علاوه بر این دو مسجد، حدود 135 سازه بنای تاریخی از سال 1516 در دوران عثمانی ساخته شده است.

جمعیت کیلیس 20،000 نفر بود و این شهر در اواخر قرن نوزدهم در زمینه تولید، بازرگانی و عملکرد فرهنگی توسعه یافت و همچنین مرکزی بود که محصولات کشاورزی (مانند انگور، غلات و غیره) در تقریبا 500 روستای اطراف آن پردازش شده و محصولات صنعتی تولید و به بازار عرضه می شد.

کیلیس در زمان جنگ جهانی اول بخشی از امپراتوری عثمانی بود که پس از آن به جمهوری ترکیه منتقل شد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست ها