• ساختمان بیزینس سنتر – بومونتی – استانبول -ترکیه

0 لیر به 15,000,000 لیر

تنظیمات بیشتر جستجو
ما پیدا کردیم 0 نتیجه. مشاهده نتایج
جستجوی پیشرفته

0 لیر به 15,000,000 لیر

تنظیمات بیشتر جستجو
ما پیدا کردیم 0 نتیجه
نتایج جستجوی شما

معرفی شهر چوروم در ترکیه | آشنایی با کشور ترکیه

ارسال شده توسط salehestate در ژوئن 21, 2020
| 0

معرفی شهر چوروم در ترکیه | آشنایی با کشور ترکیه

معرفی شهر چوروم در ترکیه

استان چوروم با وجود شهر باستانی خاتوشا، مقصد بسیاری از توریست‌هایی است که به تاریخ هیتی‌ها علاقه دارند. در بازدید از این استان، تماشای موزه‌ها را از دست ندهید.

استان چوروم یکی از استان‌های کشور ترکیه، واقع در قاره آسیا است. این استان که در ناحیه دریای سیاه قرار دارد، با استان‌های آماسیه، سامسون، سینوپ، قسطمونی، چانقری، قرق‌ قلعه و یوزگات همسایه است.مرکز این استان، چوروم نام دارد.

استان چوروم ۵۲۷ هزار نفر جمعیت و مساحتی با ابعاد ۱۲٫۸ هزار کیلومترمربع دارد. بیشتر ساکنان این استان را مسلمانان تشکیل می‌دهند که خود به دو شاخه سنی و شیعه تقسیم می‌شوند. زبان رسمی استان چوروم، ترکی است.

این استان توسط حکومت مرکزی ترکیه اداره می‌شود. در راس حکومت، نخست وزیر و در راس کشور، رئیس جهمور قرار دارد. سیستم سیاسی ترکیه بر اساس جدایی سه قوه مقننه، مجریه و قضایی پایه‌ریزی شده است. قوه مجریه توسط شورای وزرا یا کابینه دولت ترکیه اداره می‌شود، قوه مقننه در دستان مجلس ملی کبیر ترکیه است و قوه قضایی مستقل از این دو عمل می‌کند.

حدود ۱۷۰۰ سال پیش از میلاد، چوروم و نواحی اطرافش زیر سلطه هیتی‌ها قرار داشتند و امروزه خاتوشا، پایتخت امپراطوری هیتی‌ها در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این استان زیر سلطه کیمری‌ها، ماد‌ها، فارس‌ها، گالاتیان‌ها، رومی‌ها، امپراطوری بیزانس، سلجوقیان، دانشمندیان، امپراطوری مغول، قاضی برهان‌الدین و سرانجام سلطنت عثمانی‌ها بوده است. علاوه بر بازمانده‌های باستانی هیتی‌ها، تعدادی قلعه، پل و مسجد از دوران سلجوقی و عثمانی در این منطقه باقی است.

استان چوروم تابستان‌های گرم و خشک، زمستان‌های سرد و برفی، بهارهایی معتدل و خنک و پاییزهایی بارانی دارد. دمای متوسط تقریبا ۸٫۵ درجه سانتی‌گراد و میزان بارندگی سالانه بیش از ۵۵۰ میلیمتر است.

جاده‌ی بین ایالتی D-100 از استان چوروم عبور و این استان را به ۱۴ استان دیگر وصل می‌کند. این جاده از نزدیکی مرز بلغارستان آغاز و تا نزدیکی‌ مرز ایران ادامه می‌یابد. این استان فاقد سیستم حمل و نقل ریلی و هوایی است.

نخود برشته، وسایل تزیینی مسی، کنده‌کاری‌های چوبی، خورجین، کفش‌های روفرشی کاموایی و جوراب و دستکش‌های بافتنی از سوغاتی‌های استان چوروم به شمار می‌روند.

معرفی شهر چوروم در ترکیه

«منطقه خاتوشا» (Hattusa) از محبوب‌ترین دیدنی‌های استان چوروم محسوب می‌شود. این شهر که پایتخت امپراطوری هیتی‌ها در اواخر عصر برنز بوده است، اکنون در منطقه بغازکوی قرار دارد. شما در این منطقه می‌توانید از «دروازه شیر» (Lion’s Gate)، «معبد بزرگ» (Great Temple) و «پرستشگاه یازیلی کایا» (Yazilikaya) دیدن کنید.

از دیگر دیدنی‌های استان چوروم می‌توان به «موزه باستان‌شناسی چوروم» (Corum Archaeological Museum)، «موزه آلاجا هویوک » (Alacahoyuk Museum)، «موزه بغازکوی» (Bogazkale Museum) و «پارک ملی آلاجا هویوک » (Alacahoyuk National Park) اشاره کرد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست ها