• ساختمان بیزینس سنتر – بومونتی – استانبول -ترکیه

0 لیر به 15,000,000 لیر

تنظیمات بیشتر جستجو
ما پیدا کردیم 0 نتیجه. مشاهده نتایج
جستجوی پیشرفته

0 لیر به 15,000,000 لیر

تنظیمات بیشتر جستجو
ما پیدا کردیم 0 نتیجه
نتایج جستجوی شما

معرفی شهر تکیرداغ در ترکیه | آشنایی با کشور ترکیه

ارسال شده توسط salehestate در جولای 5, 2020
| 0

معرفی شهر تکیرداغ در ترکیه | آشنایی با کشور ترکیه

معرفی شهر تکیرداغ در ترکیه

استان تکیرداغ در کشور ترکیه قرار دارد و یکی از مقاصد گردشگری برای علاقه‌مندان به تاریخ و طبیعت در ترکیه به شمار می‌رود. مسجد رستم پاشا، خانه موزه نامیک کمال و سواحل شارکوی از دیدنی‌های استان تکیرداغ محسوب می‌شوند.

استان تکیرداغ یکی از استان‌های کشور ترکیه، واقع در قاره آسیا است. این استان که در ناحیه تراکیه شرقی قرار دارد، از شرق با استان استانبول، از شمال با استان قرقلرایلی، از غرب با استان ادرنه و از جنوب با شبه‌جزیره گالیپولی در استان چناق‌قلعه همسایه است. مرکز استان، تکیرداغ نام دارد.

جمعیت استان تکیرداغ ۹۷۳ هزار نفر و مساحت آن حدود ۶٫۲ هزار کیلومتر مربع است. بیشتر ساکنان استان را مسلمانان تشکیل می‌دهند که خود به دو دسته اهل تسنن و شیعیان تقسیم می‌شوند. زبان مردم تکیرداغ، ترکی است.

استان تکیرداغ مانند دیگر استان‌های کشور ترکیه، زیر نظر حکومت مرکزی قرار دارد. حکومت مرکزی از نوع پارلمانی دموکراتیک است و سه قوه جداگانه را شامل می‌شود. قوه مقننه توسط مجلس ملی کبیر ترکیه، قوه مجریه توسط هیئت وزرا و قوه قضاییه مستقل از دولت و مجلس اداره می‌شود. رئیس جمهور با مقام نسبتا تشریفاتی در راس کشور و نخست وزیر در راس حکومت قرار می‌گیرد.

قدمت تکیرداغ به سال ۴۰۰۰ قبل از میلاد بازمی‌گردد. این منطقه در زمان امپراطوری عثمانی‌ها، بخشی از ایالت روملیا، و بعد از آن به ترتیب قسمتی از استان کاپودان پاشا، ایالت سیلیسترا و ولایت آدریان‌پول یا ادرنه به شمار می‌رفت. در سال ۱۹۰۵، نصف جمعیت استان را مسیحیان یونانی شامل می‌شد که در سال ۱۹۲۳ و بر اساس تعهدنامه‌ی تبادل مسلمانان و مسیحیان ارتدوکس، با مسلمانان ساکن یونان معاوضه شدند.

آب و هوای استان تکیرداغ گرم و معتدل به شمار می‌رود. تابستان‌هایی طولانی، گرم و مرطوب، و زمستان‌هایی سرد و نمناک دارد. بیشترین میزان بارندگی در فصل زمستان اتفاق می‌افتد و گاهی بارش برف بین ماه‌های دسامبر تا مارس به مدت دو هفته طول می‌کشد. دمای متوسط هوا از ۱۰ تا ۱۸ درجه سانتی‌گراد متغیر است.

فرودگاه تکیرداغ چورلو در ۱۰ کیلومتری چورلو قرار دارد و تنها پرواز آنکارا در آن به زمین می‌نشیند. ایستگاه قطار تکیرداغ در فاصله ۳-۴ کیلومتری غرب مرکز استان واقع شده است و با شاخه‌ای جدید از خط آهن به قطار استانبول-ادرنه دسترسی دارد. برای جابجایی‌های درون‌شهری مینی‌بوس‌های عمومی و تاکسی‌ها خدمات خوبی ارائه می‌دهند.

از شهرهای مهم استان تکیرداغ می‌توان به تکیرداغ، چورلو و مرمره ارغلیسی اشاره کرد.

قالیچه‌های دستباف، فرش و کیف‌های دستباف از سوغاتی‌های استان تکیرداغ به شمار می‌روند. شما برای خرید می‌توانید به «مرکز خرید تکیرا» (Tekira Alisveris Merkezi) و «مرکز خرید اوریون» (Orion Alisveris Merkezi) سر بزنید.

جاذبه‌های تاریخی و مذهبی بیشترین دیدنی‌های استان تکیرداغ را شامل می‌شوند که از آن جمله می‌توان «مسجد رستم پاشا» (Rustem Pasha Mosque)، «موزه باستان‌شناسی و مردم‌شناسی تکیرداغ» (Tekirdag Museum of Archaeology and Ethnography)، «موزه راکوزی» (Rakoczi Museum) و «خانه موزه نامیک کمال» (Namik Kemal House Museum) و «مسجد سلیمانیه چورلو» (Corlu Suleymaniye Cami) را نام برد

دیگر دیدنی‌های استان تکیرداغ «پارک طبیعت کارتال تپه» (Kartaltepe Nature Park) و سواحل شارکوی هستند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست ها