• ساختمان بیزینس سنتر – بومونتی – استانبول -ترکیه

0 لیر به 15,000,000 لیر

تنظیمات بیشتر جستجو
ما پیدا کردیم 0 نتیجه. مشاهده نتایج
جستجوی پیشرفته

0 لیر به 15,000,000 لیر

تنظیمات بیشتر جستجو
ما پیدا کردیم 0 نتیجه
نتایج جستجوی شما

فروش مسکن به اتباع خارجی در ترکیه | خرید ملک در ترکیه

ارسال شده توسط salehestate در نوامبر 15, 2020
| 0

فروش مسکن به اتباع خارجی در ترکیه | خرید ملک در ترکیه

فروش مسکن به اتباع خارجی در ترکیه

فاتح ارگوون، عضو هیئت مدیره انجمن تبلیغات املاک و مستغلات ترکیه در خارج از کشور موسوم به «گیگدر» در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی در رابطه با درآمد حاصل از فروش املاک گفت: با آغاز همه‌گیری کرونا، سطح خریداران خارجی مسکن در ترکیه ارتقا پیدا کرد، به همین دلیل علی رغم کاهش تعداد معاملات فروش مسکن، درآمد حاصل از این بخش تا پایان سال در سطح 6.7 الی 7 میلیارد دلار قرار خواهد گرفت.

فروش مسکن به اتباع خارجی در ترکیه

عضو هیئت مدیره گیگدر افزود: به رغم آغاز همه گیری امسال میزان فروش املاک به اتباع خارجی مطلوب بوده است. در بازه زمانی ژانویه الی سپتامبر فروش مسکن در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با کاهش 18 درصدی به 26 هزار واحد رسید. این میزان تا پایان سال به 40 هزار واحد خواهد رسید.

وی در این زمینه گفت: سطح خریداران (از لحاظ وضعیت مادی) نسبت به سال‌های گذشته بالا است. خرید ملک از سوی اروپایی‌ها به طور بی‌سابقه افزایش یافته است. افزایش نرخ ارز و علاقه مندی برای سپری کردن روزهای کرونایی در ترکیه به دلیل آب و هوا و نظام سلامت و درمانی مناسب کشور از دلایل اصلی این روند هستند. در حالی که نظام سلامت و درمانی اروپا طی روند پاندمی مختل شده بود، اما ما چنین مشکلی نداشتیم.

ارگوون با بیان این که میزان خرید املاک توسط سوئدی‌ها و آلمانی‌ها امسال در ترکیه افزایش پیدا کرده است، گفت: به غیر از ایرانی‌ها، پاکستانی‌ها، چینی‌ها و هندی‌ها نیز تقاضای خرید ملک در ترکیه دارند.

او با بیان این که استانبول در زمینه فروش ملک به اتباع خارجی در صدر قرار دارد، ادامه داد: آنتالیا، موغلا، آیدین و شهرهای حوزه دریای اژه و مدیترانه نیز با افزایش خریداران خارجی ملک مواجه هستند. افزایش سرعت فروش ملک در بودروم، کوش‌آداسی و دیدیم قابل پیش‌بینی نبود، جلب مجدد توجه اروپایی‌ها به ترکیه بسیار مهم است.

ارگوون با اشاره به این که فروش ملک به اتباع خارجی از سال 2010 آغاز شده و همچنان ادامه دارد، گفت: ترکیه در زمینه املاک و مستغلات دارای ظرفیت بسیار بالایی است. در صورت استفاده بهینه از صندوق‌های مالی املاک، تبلیغات موثر و تمرکز بر این بخش، به ارقام بالاتری خواهیم رسید.

عضو هیئت مدیره گیگدر تصریح کرد: برای دستیابی به هدف 20 میلیارد دلاری در این زمینه مطابق چشم‌انداز اهداف سال 2023 ترکیه، به تلاش‌های بی وقفه خود ادامه خواهیم داد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست ها